Nokian Line

Nokian Line je letní výkonná pneumatika pro osobní vozy, která je uzpůsobena pro náhlé změny stavu silnic v letním období. Lamely Cross-Block a přepadové drážky umožňují přesné zatáčení a poskytují vynikající přilnavost, a to i v případě, kdy jsou silnice kluzké v důsledku deště. Jízda se tak stává komfortní a bezpečná od prvních chvil jara až do podzimu. Díky zcela nové gumové směsi, modelu běhounu a inovacím se pneumatika vyznačuje mimořádně nízkým valivým odporem, pracuje příkladným způsobem v širokém rozsahu teplot, maximálně zvyšuje přilnavost na mokrém povrchu. Spotřeba paliva je také nižší.

Povrch běhounu je vybaven indikátorem bezpečnosti řízení (DSI – Driving Safety Indicator). Čísla označující hloubku drážky a symbol kapání vody označující riziko aquaplaningu.

Hlavní výhody:

  • snadno ovladatelná a logicky se chovající i ve vyšších rychlostech
  • vysoká odolnost vůči aquaplaningu
  • maximální přilnavost na mokru
  • bezpečná a ekonomická

Technické parametry:

Lamely Cross-Block – Cross Block lamely středových žeber pneumatiky pracují dvěma způsoby. Blízko ramene Cross lamely spolu se silnějšími žebry přinášejí jízdní stabilitu za všech podmínek. Díky sousední silné kloubové Cross lamele ve vnitřním rameni je zajištěn měkký kontakt s vozovkou a snižuje se tak valivý odpor a úroveň hluku. RJe optimalizován objem drážky a rohu šikmé Cross lamely vzhledem k žebru. Na mokré silnici Cross lamela také bojuje proti aquaplaningu dvojí silou: při kontaktu s vozovkou akumuluje vodu a urychluje odtok vody z hlavních drážek. Přepadové drážky – Pneumatiky Nokian vyvinuly pro své letní pneumatiky speciální odvodné drážky, které zvyšují přilnavost za mokra a brání aquaplaningu i v těžkých povětrnostních podmínkách. Odvodné drážky jsou vyvinuty pro hlavní příčné drážky ve vnitřním rameni. Tyto eliptické otvory odvádějí více vody, přičemž objem příčných drážek roste.

 

Další informace najdete na portálu s recenzemi pneumatik.